ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3674056
*
nr 367 4056
Spegel
sekelskifte, 69x56 (ram med sk.)
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/6 19:00:11
1
150 kr
4/7 15:50:13
2
150 kr
4/7 15:50:39
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram med sk sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 367 4056
Spegel
sekelskifte, 69x56 (ram med sk.)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/6 19:00:11 | 1 | 150 kr |
| 4/7 15:50:13 | 2 | 150 kr |
| 4/7 15:50:39 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram med sk sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



